Vyhľadávanie zájazdov
Veľký okruh Myanmarom - Myanmar

Veľký okruh Myanmarom

Myanmar

, ProgramVeľký okruh Myanmarom

Počet termínov:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

Polpenzia

Doprava:

letecky Praha

Počasie:Popis zájezdu
s šálkou vynikajúceho čaju v oáze budhistickej tolerancie tajomná krajina ešte stále sa skrývajúca pred okolitým svetom krajina pagod, nebotyčných hôr a rozľahlých planín prepracovaný program a profesionalita našich sprievodcov

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO YANGONU

2. deň PRÍLET DO YANGONU

Prílet do mesta Yangon, transfer do hotela, nocľah.

3. deň YANGON

Raňajky. Návšteva sochy sediaceho Budhu, jazera Kandawgyi, kláštora Chaukhtatgyi so sochou ležiaceho Budhu, pagody Sule, parku Maha Bandoola s pomníkom nezávislosti, a ďalších pamätihodností. Popoludní prechádzka po trhovisku v Indickej a Čínskej štvrti. Na veľkolepý západ slnka sa môžete tešiť z vrcholku Singuttara Hill, kde je umiestnená najväčšia zlatá pagoda na svete – Swedagon.

4. deň ZLATÝ VIKLAN KYAIKTIYO

Raňajky. Odchod do Kyaiktiyo, na svetoznámy pozlátený posvätný viklan. Cestu zastávka na vojnovom cintoríne spojeneckých vojakov Taukkyan a prehliadka priľahlého pamätníku. Nocľah v Yangon.

5. deň NAJUCTIEVANEJŠIA PAGODA SHWEMAWDAW

Raňajky. Návrat do mesta Yangon. Cestou návšteva historického mesta Bago s najuctievanejšou pagodou Shwemawdaw. Prehliadka paláca Kanbawzathadi a pagody Shwethalyaung, ktorá ukrýva údajne najkrajšiu sochu ležiaceho Budhu na svete. Poslednou zastávkou bude pagoda Mahazedi. Cestou navštívite rezbársku dielňu. Nocľah v Yangon.

6. deň KRÁĽOVSKÉ MESTO MANDALAY

Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Mandalay. Odchod do starodávneho mesta Amarapura s návštevou kláštora Mahagandayon, v ktorom žije niekoľko tisíc mladých mníchov. Návšteva najdlhšieho teakového mostu sveta U Bein. Prehliadka areálu kráľovského paláca Mya Nan San Kyaw Palace, dreveného kláštora Shwenandaw, prehliadka pagody Kuthodaw. Večer vyrážame na vrcholok Mandalay Hill s panoramatickým výhľadom na rieku Iravádí. Nocľah v Mandalay.

7. deň MESTO BIELUČKÝCH STÚP SAGAING

Raňajky. Prehliadka pagody Maha Myat Muni s jednou z najuctievanejších mjanmarských sôch Budhu. Exkurzia do okolia Mandalay, kde spoznáte bývalé hlavné mestá Sagaing a Inwa (Ava). Prekročenie mostu cez rieku Iravádí do Sagaing, ktorý je posiaty 600 belostnými stúpami a pagodami, s návštevou miestneho trhoviska. Návrat do Mandalay, nocľah.

8. deň PLAVBA PO RIEKE IRAVÁDÍ

Raňajky. Plavba po rieke Iravádí z Mandalay do Bagan. Vo večerných hodinách príchod do Bagan – jednej z najvýznamnejších budhistických pamiatok sveta, kde sa nachádzajú viac ako dve tisícky pagod a chrámov. Nocľah v Bagan.

9. deň BALÓNOM NAD BAGANOM

Raňajky, prehliadka najkrajších chrámov a pagod, postavených počas 11. a 13. storočia. Návšteva trhoviska v Nyaung-U, zlatej pagody Shwezigon, Kyansitta Umin, chrámu Manuha, chrámu Thatbyinnyu a chrámu Dhammayangyi. Večer výhľad na západ slnka z pagody Shwesandaw. Nocľah v Bagan. Možnosť fakultatívneho letu balónom (cca 400,- USD/osoba).

10. deň STAROBYLÉ CHRÁMY A PAGODY V BAGAN

Raňajky. Prehliadka pagody Lawkananda, chrámu Sulamani a chrámu Lementhna. Pozriete sa na komplex troch prepojených svätýň Payathonzu a na malý chrám Nanda Manya. V chráme Myazedi uvidíte kamennú rozetu s nápismi v štyroch jazykoch. Západ slnka z niektorého z chrámov či pagod. Nocľah v Bagan.

11. deň PRÍBYTOK DUCHOV MOUNT POPA

Raňajky. Návšteva dediny preslávenej výrobou palmového cukru. Transfer klimatizovaným minibusom do Kalaw, cestou zastávka pri vyhasnutom vulkáne Mount Popa. Pokračovanie scénickou krajinou do Kalaw. Nocľah v Kalaw.

12. deň TREKKING HORSKOU PRÍRODOU

Raňajky. Doobedňajší trekking panenskou horskou prírodou Palaungskej vrchoviny, kde nahliadnete do života pestrofarebne oblečených obyvateľov horských kmeňov v miestnych dedinkách. Cestou budete obdivovať krásne scenérie a panorámu ako z pohľadníc. Nocľah v Pindaya.

13. deň JASKYŇA TISÍCICH BUDHOV

Raňajky, návšteva Jaskyne tisícich Budhov, budhistického pútnického miesta a domova tisícich podobizní Budhu z rôznych materiálov. Prejazd k jazeru Inle. Jazero Inle leží 880 metrov nad morom, je približne 22 km dlhé a 11 km široké. Preslávili ho predovšetkým ľudia žijúci na ňom, či na okolitých brehoch - známi ako Inthovia. Je tu niekoľko dedín z domčekov na koloch, chrámov a plávajúcich záhrad. Nocľah na jazere.

14. deň PLAVBA PO JAZERE INLE LAKE

Raňajky. Plavba po jazere, ktorej súčasťou je návšteva pagody Phuang Daw Oo s piatimi sochami Budhu, ďalej drevený kláštor Nga Phe Chaung, postavený na koloch. Návšteva miestnych dielní na výrobu strieborných predmetov, spracovanie hodvábu, kováčskej dielne a výrobne tradičných lodí. Nocľah na jazere.

15. deň ODLET DO YANGONU

Raňajky. Lodný výlet do dediny Indein. Z komplexu pagod Shwe Indein je úchvatný výhľad na jazero a okolitú prírodnú scenériu. Nasleduje exkurzia do dielne, v ktorej sa vyrábajú strieborné predmety. Transfer na letisko v Heho, odlet do mesta Yangon. Nocľah.

16. deň YANGON

Raňajky. Návšteva hrobky posledného indického kráľa Zafar Bahadur Shaha. Prehliadka Katedrály Svätej Márie, obed v miestnej reštaurácii. Prechádzka k historickej budove pošty, prehliadka pagody Botataung. Zastávka v Nanthida Jetty na pozorovanie ruchu miestnych obyvateľov na rieke. Individuálna večera. Transfer na letisko v Yangon, odlet do Bangkoku a následne do Prahy (Viedne).

17. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu Praha – Yangon – Praha s prestupmi (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) leteckú dopravu Yangon – Mandalay; Heho – Yangon 14x ubytovanie v hoteloch 3* s polpenziou (raňajky, obedy) program, transfery klimatizovanými minibusmi a vstupy podľa itineráru služby sprievodcu ESO travel a miestneho sprievodcu

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 399,- EUR vízum do Myanmaru (možnosť požiadať o vízum prostredníctvom CK za poplatok 70,- EUR/osoba) turistickú odletovú taxu v Yangon (cca 10,- USD/osoba) fakultatívne výlety prepitné cca 45,- USD/osoba cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Zmena programu vyhradená.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.