Safari v srdci divočiny, Tanzánia, Zanzibar, 16.5.2018, Podľa programu
Číslo termínu: 58571650

Safari v srdci divočiny

Tanzánia » Zanzibar

, ProgramSafari v srdci divočiny

Termín:

16.5.2018 - 23.5.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Podľa programu

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

8 dní

Doprava:

letecky  Praha0 odjazdových miest

Cena od:


2 858 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Popis zájezdu

Program zájazdu:

1. deň PRAHA(VIEDEŇ) - ARUSHA

Odlet z Prahy do Tanzánia s prestupom.

2. deň PRÍLET DO TANZÁNIE - ARUSHA - NP LAKE MANYARA

V cca 01:00 hod prílet do Tanzánie, transfer do hotela 5 * (cca 40 min). Nocľah. Raňajky, odchod do NP Lake Manyara a safari s obedom formou pikniku. Alkalické jazero Manyara, obklopené dažďovým pralesom, leží v susedstve veľkej priekopovej prepadliny Great Rift Valley. Tento najmenší Tanzánsky NP (330 km2) ponúka zaujímavý pohľad najmä na vtáčí život. Žije tu okolo 350 druhov vtákov, ako pelikány, plameniaky, volavky a ďalšie, ale aj slony, žirafy, zebry, pakone, a iné cicavce. Navečer príchod do lodge / kempu 5 *, večera, nocľah.

3. deň LAKE MANYARA - SERENGETI

Raňajky, odchod do NP Serengeti. Cesta africkým vidiekom ponúka zaujímavé pohľady na život miestnych ľudí. Prejazd oblasťou Ngorongoro susediace s NP Serengeti. Zastávka v múzeu Olduvai, kde sú k videniu odliatky kostí pravekých zvierat a stôp australopiteka žijúceho pred 1,8 mil. rokov. Obed formou pikniku. Popoludňajšie safari v Serengeti, najväčšom Tanzánskom NP (cca 15.000 km2). Učarujú vám nekonečné pláne, tiahnuce sa do nekonečna na všetky strany a hostiace permanentne okolo 1 mil. kusov migrujúcej zveri - pakoňov, zebier, gaziel, impal a ďalších. Park je slávny vďaka každoročnej migrácii. Žijú tu aj žirafy, slony, hrochy, levy, gepardy, leopardy a ďalšie cicavce. Večer príchod do lodge / kempu 5 *, večera, nocľah.

4. deň SERENGETI

Raňajky, celodenné safari v parku. Stravovanie a nocľah vo vašej lodge / kempe.

5. deň SERENGETI - NGORONGORO

Raňajky, odchod do chránenej krajinnej oblasti Ngorongoro, cestou safari v Serengeti. Obed formou pikniku. Ďalšia cesta oblasťou Malanja Depression, ktorá je domovom Masajov. Potom už vystúpite na okraj krátera Ngorongoro. Príchod do lodge 5 *, ktorá leží na okraji krátera a ponúka úžasný výhľad na jeho dno. Voľno na relaxáciu, večera, nocľah.

6. deň NGORONGORO - LAKE MANYARA

Po raňajkách v lodge zostup na dno krátera Ngorongoro. Safari v kráteri s obedom formou pikniku v dĺžke max. 6 hod. Časové obmedzenie je nastavené vládou. Kráter Ngorongoro je kaldera o rozlohe cca 8.000 km2, sformovaná prepadom vulkánu po veľmi silnom výbuchu sopky, pôvodne vysoké ako Kilimanjaro. Dnes je uzavretou oblasťou s unikátnym ekosystémom, kde nájdeme savanu, sodné jazierka aj les. Je domovom mnohých druhov afrických cicavcov a žijú tu aj ohrozené nosorožce čierne. Je jedným z posledných miest na Zemi, kde sa vám ešte pošťastí vidieť "veľkú päťku", kam patrí byvol, slon, ​​leopard, lev a nosorožec. Popoludní možnosť návštevy masajskej bomy (vstup cca 35, - USD). Odchod k jazeru Manyara. Transfer do lodge / kempu 5 *, večera a nocľah.

7. deň LAKE MANYARA - ARUSHA - TRANSFER NA LETISKO

Raňajky, odchod do Arushy. Do doby odchodu na letisko ubytovanie v hoteli 5 * (bez stravovania, možno dokúpiť). Voľno na relaxáciu, v cca 23:00 hod transfer na letisko Kilimanjaro.

8. deň ODLET Z TANZÁNIE - PRÍLET DO PRAHY(VIEDNE)

O cca 02:00 hod odlet do Prahy s prestupom. Večer prílet do Prahy(Viedne).

Poznámka: v automobile na safari môžete byť doplnení ďalšími turistami (max. 7 osôb / 1auto), privátne programy na vyžiadanie.
Cenová kalkulácia zájazdu vychádza z cien leteniek v najnižších knihovacích triedach.
Možnosť predĺženia pobytu na Zanzibare. Ďalšie možné termíny na vyžiadanie v CK.

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

leteckú dopravu Praha – Kilimanjaro – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) 2 x ubytovanie v hoteli 5* v Arushi s raňajkami safari podľa programu 5 x ubytovanie v lodge Serena 5* s plnou penziou vstupy do národných parkov transfery terénnym vozidlom s otváracou strechou a garanciou miesta pri okne anglicky hovoriaceho profesionálneho sprievodcu po celú dobu safari 1 liter vody na osobu a deň počas safari

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové a bezpečnostné taxy 489,- EUR vízum do Tanzanie 50,- USD/ osoba (na mieste) cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

MOŽNOSŤ PREDĹŽENIA POBYTU NA ZANZIBARE.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK