Vyhľadávanie zájazdov
Portugalsko, Madeira - Portugalsko - Madeira

Portugalsko, Madeira

Portugalsko » Madeira

,Portugalsko, Madeira

Počet termínov:

6 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

Raňajky

Doprava:

letecky Viedeň

Počasie:

Dnes Počasí v Madeira - transparent 21°C


Na okraji starého kontinentu sa skrýva krajina, ktorá kedysi naštartovala éru objavovania sveta. Jediní mali odvahu vydať sa do neznáma. Spoznajte ich krajinu, mestá, jedlo a víno a zamilujte sa do objavných ciest. V druhej časti tejto cesty sa vydáme na zelený ostrov, ktorý sa stráca v rozľahlom Atlantiku. Nakukneme za zelené hory a okúpeme na plážach, kde sa končí Európa.

Najzápadnejší bod nášho kontinentu sa nachádza v Portugalsku. Nie je to však miesto, kde Európa končí, naopak, podľa mnohých práve tu začína. Portugalci boli tí, ktorí prvýkrát oboplávali Afriku, alebo dookola celý svet. Pri prechádzke cez úzke lisabonské ulice je túto moreplaveckú históriu cítiť na každom kroku. Okrem nej nás v Lisabone čaká treska bacalao, lahodné koláčiky z Belému, sladké portské víno a koncert tradičnej neuveriteľne smutnej, ale aj tak krásnej hudby fado. Naozaj sa vo Fatime zjavila Panna Mária? Na chvíľu sa vrátime do stredoveku v mestečku Obidos a pozrieme si nedostavanú katedrálu, ale aj hrobky portugalských kráľov v Batalhi. Rovnako očarujúci, ako pevninská časť Portugalska, je aj jeho najväčší ostrov Madeira. Významným osobnostiam ako Krištofovi Kolombovi, Winstonovi Churchillovi, alebo cisárovnej Sissi učarovala jeho nádherná príroda a ostrov večnej jari sa ich obľúbeným miestom na trávenie voľného času. 


Doprajte si netradičné európske prázdniny s m!


PETRA KOVÁČOVÁ: Nemôže sa jej stať, že sa stratí v španielskej dedine, že si objedná nejediteľnú špecialitu z francúzskeho jedálneho lístka, že si nebude môcť čítať v origináli Freuda, dokonca ani, že ju pozdraví Arab a nebude mu rozumieť, keďže týmito (a niekoľko ďalšími) jazykmi rozpráva. Petra je vyštudovaná manažérka cestovného ruchu a absolventka univerzity v španielskej Seville. Sprevádza vás hlavne na zájazdoch po Európe, Strednej a Južnej Amerike.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.