Vyhľadávanie zájazdov
Portugalsko De Luxe - poznávací zájazd - Portugalsko

Portugalsko De Luxe - poznávací zájazd

Portugalsko

, Hotel starstarstarPortugalsko De Luxe - poznávací zájazd

Počet termínov:

1 termín / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

Polpenzia

Doprava:

letecky Viedeň

Počasie:Program

1. deň: odlet do Porta, panoramická prehliadka centra mesta (UNESCO) - mestská radnica, železničná stanica Sao Bento (známa modrými kachličkami s výjavmi historických udalostí), Katedrála Sé do Porto a nádherná zvonica Torre dos Clérigos. Kostol Sv. Františka je ukážkou vyzdoby “talha dourada” - vnútro kostola je zdobené pravým zlatom. Deň končí návštevou Palácio da Bolsa so známym arabským salónom. Ubytovanie v hoteli, večera, nocľah.
2. deň: raňajky, celodenný výlet na sever krajiny, kde navštívime kolísku Portugalska - mesto Guimaraes (tu boli podpísané zmluvy, ktoré zaručili nezávislosť portugalského grófstva už v 12. stor.). Pozrieme si jeho historické centrum (UNESCO) a hrad. Presun do majestátneho mesta Braga s nádhernou Katedrálou a Chrámom Bom Jesus do Monte. Návrat do Porta, návšteva portskej pivnice s ochutnávkou dvoch druhov portského vína. Návrat do hotela, večera a nocľah.
3. deň: raňajky, plavba v Porte medzi 6 mostami po rieke Douro (cca 45 min.). Odchod z Porta, zastávka v meste Aveiro (Portugalské Benátky) s tradičnou ochutnávkou “Ovos Moles”. Nasleduje mesto Coimbra a tu návšteva Univerzity, knižnice – Biblioteca Joanina, kde je 250.000 vzácnych exemplárov, katedrály Sé Velha a Sé Nova. Cesta pokračuje do pútnického mesta Fatima, kde sa trom pastierikom v r. 1917 zjavila Panna Mária. Voľno vo Fatime, možnosť účasti na večernom náboženskom programe. Ubytovanie, večera a nocľah.
4. deň: raňajky, prehliadka fatimského sanktuária: Baziliky Ružencovej Panny Márie, podzemnej modernej Baziliky Najsvätejšej Trojice, námestia s pamätníkmi Pia XII. a Jána Pavla II. Odchod na prehliadku gotického kláštora Batalha (UNESCO) s kráľovskými hrobkami. Následne do dedinky Nazaré s nádherným výhľadom na Atlantik a ďalej do Óbidos, kde ochutnáme likér Ginjinha. Príchod do Lisabonu, ubytovanie, večera, nocľah.
5.deň: raňajky, poldenná prehliadka hlavného mesta Portugalska začne v Zona de Belém, spojená s Mosteiro dos Jerónimos (19. stor.), kde sú pochovaní králi, princovia, portugalskí spisovatelia a aj známy moreplavec Vasco da Gama. Torre de Belém (UNESCO) – veža postavená na ústí rieky Tajo do Atlantického oceána, Padrao dos Descobrimentos - pamätník v tvare mramorovej karavely nesúcej na svojej palube slávne osobnosti portugalskej histórie a pozrieme si aj lietadlo, ktoré prvý krát preletelo Atlantický oceán. Popoludní presun do mestečka Sintra (UNESCO) s jeho prekrásnym romantickým palácom Palácio da Pena. Návrat do Lisabonu, krátke voľno, večer bude servírovaná slávnostná večera za spevu fada a melódií portugalskej gitary. V neskorých večerných hodinách transfer na letisko
6. deň: po polnoci odlet z Lisabonu. Prílet do Viedne v ranných hodinách.
Ubytovanie
4x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteli, z toho 2 x v Porte, 1 x vo Fatime a 1 x v Lisabone.
Stravovanie
4 x polpenzia (raňajky a večere bez nápojov) a 1 x slávnostná večera s Fado show (s nápojmi).
Doprava
Letecká doprava: Viedeň - Porto a Lisabon - Viedeň.
Ostatné
doprava autokarom podľa programu, plavba po rieke Douro, vstup do portskej pivnice s ochutnávkou 2 vín, ochutnávky Ginjinha a Ovos Moles, vstup do univerzity v Coimbre, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby slovenského sprievodcu CK, program podľa popisu bez ďalších vstupov, DPH.
Povinné príplatky
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 185 €/os, City tax v Portugalsku 3 €/os./noc.
Priplatky
za 1/1 izbu 150 €, Balíček vstupov 75 €/os., transfer z Bratislavy na letisko Viedeň a späť 20 €/os.
Oficiálna kategória
***

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.