Vyhľadávanie zájazdov
Očarujúce Porto - Portugalsko

Očarujúce Porto

Portugalsko

, HotelOčarujúce Porto

Počet termínov:

0 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasie:Popis


Odlet z Viedne, prílet do mestečka PORTO, transfer z letiska do hotela. Ubytovanie, nocľah.

Po raňajkách celodenná prehliadka mesta. Návšteva Katedrály v románskom štýle z 12. storočia, Torre dos Clérigos – postavená v barokovom štýle v 16. storočí známym talianskym architektom Nicolau Nausonim. Pokračovanie k Palácio de Bolsa, neoklasická budova, ktorá zohrala dôležitú funkciu v XVII. storočí. Po obede, návšteva Kostola São Francisco, ktorý okrem románskych a gotických prvkov, je jedným z najvýznamnejších kostolov s typickou barokovou výzdobou – talha dourada, kde celý vnútrajšok kostola je ozdobený náterom z pravého zlata. Zastávka v Portskej pivnici, kde sa oboznámite s celou históriou tohto svetového vína. Záver dňa je venovaný ochutnávke svetlého aj tmavého portského. Plavba po rieke Douro, medzi šiestimi mostami, ktoré spájajú mestá Porto a Vila Nova de Gaia, ukončí celodennú prehliadku tohto očarujúceho mesta. Nocľah. 

Po raňajkách sa vydáme do vinohradníckej oblasti DOURO, ktoré je od roku zapísané v zozname Svetového dedičstva UNESCO. Mikroklíma, strmé bridlicové údolia rieky Douro a neúnavná ľudská práca dodávajú tichým a portskému čaro, vôňu a charakter. Navštívime vinohradnícku usadlosť, kde Vám bude predstavená história najstaršej svetovo uznanej vinohradníckej oblasti. Pred odchodom do Porta, navštívime ešte mesto LAMEGO, kde majestátne vzhliada Svätyňa Panny Márie. Nocľah.

Po raňajkách sa vydáme na server Portugalska, kde navštívime kolísku Portugalska, mesto GUIMARAES, kde boli podpísané dôležité zmluvy, ktoré zaručili nezávislosť a úlohu prvého hlavného mesta portugalského grófstva, už v 12. storočí. Svoje historické centrum spolu s hradom sú zapísané v UNESCO. Majestátna BRAGA, spolu so svojou Katedrálou a Svätyňou Bom Jesus do Monte Vás určite očaria svojou históriou, barokovým schodiskom ale aj nezabudnuteľným výhľadom. Nocľah. 

Po raňajkách sa vyberieme do malebného mestečka AVEIRO, známeho ako portugalské Benátky. Krátka plavba portugalskou gondolou “barco moliceiro” medzi kanálmi, kde Vám bude vysvetlené ich dôležitosť pri rozvoji mesta, priemyslu a cestovného ruchu. Voľný čas na prechádzku, návšteva  Múzea secesnej architektúry alebo ochutnávka tradičnej cukrovinky “ovos moles”. Transfer na letisko a odlet domov.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.