Najlepšie z Austrálie a Oceánie, Austrália, 13.2.2018, Raňajky
Číslo termínu: 60604532

Najlepšie z Austrálie a Oceánie

Austrália

, ProgramNajlepšie z Austrálie a Oceánie

Termín:

13.2.2018 - 4.3.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

20 dní

Doprava:

letecky  Praha0 odjazdových miest

Cena od:


7 268 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Popis zájezdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY(VIEDNE)

Zraz skupiny 2 hodiny pred odletom a odlet do Cairns.

2. deň LET NA TRASE S MEDZIPRISTÁTÍM

3. deň PRÍLET DO CAIRNS

Prílet do Cairns, transfer do hotela, ubytovanie. Priestor na odpočinok po dlhom lete. Nocľah v Cairns.

4. deň VEĽKÝ BARIÉROVÝ ÚTES

Raňajky. Celodenný výlet na Veľký barierový útes - ktorý je s dĺžkou vyše 2000 km najväčším koralovým systémom na svete. Ide o jedinú stavbu živých organizmov na Zemi, ktorú je možné vidieť aj z Mesiaca. K plavbe patrí možnosť šnorchlovania, pričom obed a požičanie okuliarov s plutvami je v cene. Nocľah v Cairns.

5. deň CAIRNS

Raňajky. Priestor pre oddych a relaxáciu v prímorskom meste. Záujemcovia však môžu podniknúť celodenný výlet do NP Daintree a Cape Tribulation, kde sa mohutné katedrály dažďových pralesov stretávajú s oceánom. V cene je približne hodinová plavba po rieke Daintree River, prehliadka národného parku a obed v

miestnej reštaurácii (výlet fakultatívne). Nocľah v Cairns.

6. deň CAIRNS - AYERS ROCK

Raňajky. Transfer na letisko a prelet do Ayers Rock, ubytovanie. Popoludní výlet k najväčšiemu a najslávnejšiemu monolitu sveta Ayers Rock - jazykom pôvodných obyvateľov Uluru. Výlet zakončíme s pohárom sektu a pozorovaním obrovitej masy pieskovca s výškou 348 m v úchvatnej symfónii meniacich sa farieb zapadajúceho slnka. Nocľah v Ayers Rock.

7. deň KATA TJUTA (OLGAS) – SYDNEY

Skoro ráno zazrieme mäkké svetlo vychádzajúceho slnka pri 30 gigantických kamenných dómov Kata Tjuta (Mnoho hláv) alebo tiež Olgas, ktoré sa nachádzajú cca 40 min. jazdy od Uluru. V okolí skalných masívov žijú unikátne rastliny a živočíchy, ktoré sa dokonale prispôsobili tvrdým podmienkam púšte. Transfer na letisko a odlet do Sydney. Ubytovanie, nocľah v Sydney.

8. deň SYDNEY

Po raňajkách nasleduje celodenná pešia prehliadka mesta, pri ktorej sa pozrieme do prístavnej štvrte Circular Quay so svetoznámou budovou opery a monumentálnym mostom Harbour Bridge. Navštívime tiež najstaršiu štvrť mesta The Rocks, vyhliadkovú vežu (vstup fakult.), Hyde Park a katedrálu svätej Márie. Nocľah v Sydney.

9. deň SYDNEY: FEATHERDALE PARK

Raňajky. Výlet do rezervácie Featherdale Wildlife Park, kde sa stretnete s ikonami austrálskej fauny, akými sú klokan, koala, ježura, pštros emu či tasmánsky čert. Na ceste späť do Sydney zastávka pri olympijskom štadióne (LOH 2000). Popoludní potom môžeme navštíviť Opera House, múzeum výstavby Harbour Bridge, ktoré sa ukrýva v jednom z pilierov mosta, morské akvárium a ďalšie zaujímavostí Sydney (vstupy fakult.). Časť prehliadky mesta podnikneme loďou (v cene). Nocľah v Sydney.

10. deň AUSTRÁLIA - NOVÝ ZÉLAND

Raňajky formou balíčku. Skoro ráno transfer na letisko a odlet do Christchurch na Novom Zélande. Po prílete transfer do Kaikura, ubytovanie, nocľah.

11. deň KAIKOURA - NELSON

Dopoludnia odporúčame výpravnú plavbu za veľrybami a delfínmi s možnosťou pozorovania kráľovských albatrosov. Prejazd do Nelson v zálive Tasman Bay a prehliadka tohto prímorského mesta. Nocľah v Nelson.

12. deň ABEL TASMAN NATIONAL PARK

Skoro ráno prejazd do Kaiteriteri odkiaľ sa loďou a potom pešo formou pôsobivej prechádzky vydáme na prehliadku podmanivých scenérií NP Abel Tasman. Po návrate sa krátko zastavíme pri visutom moste v Buller Gorge a nakoniec si pozrieme dramatické formácie útesov Pancake Rocks v Punakaiki. Príchod do Greymouth, nocľah.

13. deň FRANZ JOSEF & FOX GLACIER

Pozdĺž pobrežia ostrova sa vydáme do Hokitika, centra nefritového rezbárstva, ktoré zohralo významnú úlohu pri utváraní maorskej kultúry. Cesta cez zlatokopecké osady Ross a Hari Hari nás privedie k pôsobivému údoliu ľadovca Franz Josef a nakoniec aj k samotnej prehliadke neďalekého ľadovca Fox Glacier, ktorý ústi tesne nad úrovňou hladiny mora, ale ktorý pritom na 13 km púti k zemi padá z výšky 2.600 m. Tunajšie horské údolia a husté lesy sú domovom rozkošných Kivi a chytrého kea, jediného horského papagája Nového Zélandu.

14. deň FOX GLACIER - QUEENSTOWN

Dopoludnia odporúčame let helikoptérou nad niektorým z ľadovcov (fakultatívne). Prejazd naprieč podmanivou krajinou rezervácie Mount Aspiring s kulisou novozélandských Álp a mnohými horskými jazerami do čarovného Queenstownu, srdca adrenalínových športov a vyhlásených vín.

15. deň QUEENSTOWN

Prehliadka Queenstown s možnosťou plavby parníkom TSS Earnslaw po jazere Wakatipu alebo výletu lanovkou na vrchol Bob 's Peak (oboje fakultatívne), kde sa otvorí ten pravý výhľad na mesto a jeho úžasné okolia. Zároven sa pozrieme do blízkeho Arrowtown, ktorý je živou pripomienkou búrlivej éry zlatej horúčky a tiež k mostu Kawarau Bridge, kde začal fenomén bungee jumping. Ponuka aktivít je pestrejšia: od závesného lietania, po jazdu raftom na divokej vode či zbesilý "let" na prúdovom člne skalnými tiesňavami Shotover River. Nocľah v Queenstown.

16. deň MILFORD SOUND

Cesta výpravnou krajinou k fjordu Milford Sound alebo Doubtful Sound s úžasnou plavbou loďou k samotnému hrdlu Tasmanovho mora s fascinujúcou krajinou a vodopádmi (fakultatívne). Nocľah v Queenstown.

17. deň NOVÝ ZÉLAND - FIDŽI

Raňajky. Ráno transfer na letisko a odlet na Fidži cez Auckland. Po prílete do mesta Nadi nasleduje transfer do prístavu a plavba loďou do prekrásneho tropického raja - ostrov Malolo (zmena ostrova a rezortu vyhradená). Nocľah v Malolo Island Resort (plná penzia).

18.- 19. deň FIDŽI - MALOLO ISLAND

Raňajky. Plné dva dni relaxácie na ostrove tropickej vegetácie a rozprávkovo belostných plážach s radou možností športových aktivít vrátane potápania, šnorchlovania, windsurfingu či požičanie kajaku. Nocľah v Malolo Island Resort (plná penzia).

20. deň ODLET DO PRAHY(VIEDNE)

Transfer na pevninu ostrova Viti Levu a na letisko v Nadi. Odlet do Prahy(Viedne).

21. deň PRÍLET DO PRAHY(VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) 14 x nocľah kategórie 3* s raňajkami v Austrálii a Novom Zélande 3 x nocľah 4* s plnou penziou na Fidži dopravu autobusom, minibusom či autom všetky transfery dané programom zájazdu služby českého sprievodcu do 17. dňa zájazdu – teda do začiatku pobytovej časti na Fidži

NAVYŠE V CENE: AUSTRÁLIA

vstup do Featherdale Wildlife Parku, kde uvidíte všetky typické austrálske zvieratá plavba v rámci prehliadky Sydney popoludňajší výlet k Ayers Rock, ranný výlet k Olgas plavba k Veľkému bariérovému útesu / obed šnorchlovacie výbava zahrnutá

NAVYŠE V CENE: NOVÝ ZÉLAND

vstup a plavba do NP Abel Tasman

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové a bezpečnostné poplatky 589,- EUR fakultatívne vstupy a výlety mimo program prepitné a stravovanie mimo raňajok vízum do Austrálie 20,- EUR (zabezpečí CK) cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK