Vyhľadávanie zájazdov
Madeira - Azorské ostrovy - Portugalsko - Madeira

Madeira - Azorské ostrovy

Portugalsko » Madeira

, ProgramMadeira - Azorské ostrovy

Počet termínov:

0 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasie:

Dnes Počasí v Madeira - transparent 21°C


Popis zájezdu

Program zájazdu:

1. deň PRAHA (VIEDEŇ) - FUNCHAL

Odlet do Funchalu, transfer do hotela, ubytovanie. Prehliadka mesta Funchal so sprievodcom. Malebné prístavné mesto s prekrásnou plážovou promenádou. Z pobrežnej strany je chránené sopečnými úbočiami. V úzkych dláždených uličkách sa týčia domy s balkónmi, zatiaľ čo na strmých kopcoch nad mestom sú rozosiate biele vily. Hoci sa tu nestavajú žiadne výškové budovy, je Funchal turistickým centrom ostrova. Za pozornosť určite stojí centrum mesta, kde sú k videniu prekrásne stavby, kostoly a múzeá. Uvítacia večera v miestnej reštaurácii, zoznámenie s programom.

2. deň WEST TOUR - MADEIRA

Raňajky, odchod na celodenný výlet "West tour". Počas výletu spoznáme najkrajšie miesta západnej časti ostrova Madeira. Hlavná cesta ostrova Estrada Monumental nás zavedie do mestečka "Camara de Lobos". Cesta pokračuje na "Cabo Girao", ktoré je druhým najvyšším morským útesom na svete. Zastavíme sa v "Ribeira Brava", ktoré je situované na úrovni mora. Cesta smerom hore nás zavedie cez 4 rôzne vegetačné pásma (nachádza sa tu aj časť pôvodného pralesu a rastlinstvo patriace do skupiny Lauri Silva). Pozrieme sa do oblasti "Encumeada", kde z jedného bodu je vidieť na južné a zároveň aj na severné pobrežie Madeiry. Cez najplochejšiu časť ostrova "Paul da Serra", okolo najznámejšieho Levada "Rabaçal" sa dostaneme do známeho "Porto Moniz", kde sa nachádza prírodné kúpalisko z lávových kameňov (obed v miestnej reštaurácii). Po obede pokračujeme cez Seixal (vodopád) do "Sao Vicente", ktoré je poslednou zastávkou a následne nás cesta zavedie priamo do hotela. Nocľah.

3. deň BOTANICKÁ ZÁHRADA

Odchod z hotela po raňajkách. Vyvezieme sa do Botanickej záhrady, kde sa môžete pokochať okrem rastlinstva tiež zbierkou vtákov z exotických krajín, voľne sa pohybujúcich bielych a farebných pávov. Tiež navštívime múzeum so zbierkami hmyzu, skamenelín a iných exponátov. Následne sa malou lanovkou vyvezieme na horu Monte, kde navštívime tropickú záhradu s architektúrou záhrad z rôznych častí sveta. Je tu tiež múzeum afrického umenia, vystavené exponáty starobylého porcelánu a v neposlednom rade navštívime výstavu drahých kameňov. Z Monte sa zvezieme preslávenými tradičnými sánkami na dráhe dlhej 2 km. Následne nás autobus odvezie na ochutnávku vína z Madeiry rodiny Blandy 's, kde si prezrieme múzeum vína.

4. deň FUNCHAL - AZORSKÉ OSTROVY

Raňajky, voľný čas na kúpanie, transfer na letisko, odlet na Azorské ostrovy. Prílet do Ponta Delgada Azores, transfer do hotela. Prehliadka mesta, voľný čas, nocľah.

5. deň LAGO DO Fogo & FURNAS (OHNIVÉ JAZERO & FURNAS)

Odchod z hotela po raňajkách. Cesta nás povedie cez Lagoa na južnom pobreží, k pohoriu Barrosa. Po ceste nahor, bližšie k vrcholu, budú viditeľné obe pobrežia ostrova. Na vrchole hory si vychutnáme nádherný výhľad na celý ostrov. Pokračovať budeme dole severnou stranou, kde sa zastavíme na mieste s výhľadom na Lagoa do Fogo (ohnivé jazero). Obdivovať môžeme nielen krásne jazero, ale aj okolitú krajinu. Pokračovať budeme do mestečka Ribeira Grande na severnú stranu ostrova a ďalej na čajové plantáže v Gorreanii. Ďalej cez oblasť pastvín Achada das Furnas na vyhliadku vrchole Pico do Ferro, z ktorého môžeme pozorovať najväčší a najstarší vulkanicky kráter, v ktorom leží Ohnivé jazero a minerálne pramene Furnas. Nájdete tu 22 rôznych druhov minerálnych vôd. Po obede sa prejdeme krásnym romantickým parkom, kde sa nachádza množstvo botanických druhov z celého sveta. V parku je tiež termálne kúpalisko. Pokračovať budeme k horúcim prameňom do údolia Furnas (vulkanický fenomén a svetový unikát). Návrat do hotela, nocľah.

6. deň SETE CIDADES

Odchod po raňajkách k západnej väčšej časti ostrova Sete Cidades, kde sa nachádzajú pohoria a jazerá. Cesta vedie pozdĺž pobrežia cez zelené pastviny plné dobytka. Zastavíme pri vrchole Vista do Rei, jedného z najdôležitejších panoramatických miest ostrova, kde sú modré a zelené jazera umiestnené v obrovskom sopečnom kráteri. Návrat do Ponta Delgada cez Moutain Road na severozápadnej časti ostrova. Zastavíme sa na Pico do Carvao, kde je možné vidieť severné a južné pobrežie ostrova. V okolí Ponta Delgada, sa zastavíme na plantáži ananásu. Popoludní voľný čas. nocľah.

7. deň AZORSKÉ OSTROVY - EAST TOUR

Po raňajkách odlet na Madeiru a celodenný výlet na východnú časť ostrova začneme návštevou druhého najvyššieho vrcholu Madeiry "Pico Arieirro", ktorý sa týči do výšky 1818 ma nachádza sa na ňom rozhľadňa. Pokračujeme cez vnútrozemie do "Ribeiro Frio", známej odchovom pstruhov. Farma je umiestnená v peknej záhrade. (Po ceste sa zastavíme na obed v miestnej reštaurácii). Cesta nás ďalej zavedie do mestečka "Santana", kde nájdete jedny z posledných typických Madeira domčekov v tvare písmena "A". Poslednou zastávkou našej cesty bude dedinka "Camacha", kde sa nachádza centrum pletiarskej zručnosti a výrobňa prúteného nábytku. Návrat do hotela, nocľah.

8. deň ODLET DO PRAHY (VIEDNE)

Transfer na letisko, odlet do Prahy. Pobyt je možné individuálne predĺžiť o jeden týždeň na ostrove Madeira.

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu Praha – Madeira – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) prelety Madeira – Azorské ostrovy - Madeira 7x nocľah v hoteloch počas okruhu s raňajkami anglicky hovoriaceho miestneho delegáta sprievodcu CK ESO travel všetky transfery klimatizovaným busom výlety podľa programu folklórny večer

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 209,- EUR prepitné ďalšie fakultatívne výlety cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.