Vyhľadávanie zájazdov
Grand Tour Madeirou - Portugalsko - Madeira

Grand Tour Madeirou

Portugalsko » Madeira

Poznávame Európa katalóg,Grand Tour Madeirou

Počet termínov:

0 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasie:

Dnes Počasí v Madeira - transparent 21°C


Popis

Súostrovie Madeira, v minulosti Rimanmi nazývané Purpurové ostrovy, náhodne znovuobjavené portugalskými moreplavcami je známe nielen vynikajúcim vínom, ale aj "vyšívanými" palácmi, záhradami s unikátnymi druhmi rastlín, ideálnym podnebím, úchvatnou prírodou, pôsobivými scenériami a nádhernými kvetmi.

 

 

Úvod

8-dňový letecký zájazd

 

Ubytovanie

7x ubytovanie v hoteli 4*.

Stravovanie

7x polpenzia.

Doprava

Letecky, autobus, resp. mikrobus počas pobytu.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu do/z Funchalu, transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava, autobus, resp. mikrobus počas pobytu, 7 x ubytovanie v hoteli 4* s polpenziou (raňajky a večere, z toho 1 x folklórna večera), ochutnávku vína, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Vstupy a cestovné poistenie. 

Povinné doplatky

Servisné poplatky 250,- EUR.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 265 EUR.  V termíne 17.04 - 24.04.2018 je doplatok za 1/1 345 EUR.

Upozornenie

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená

Poznámka

Poradie výletov sa v jednotlivých termínoch môže meniť. Počas kvetinového festivalu bude program upravený podľa programu festivalu..

1. deň

Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat (Viedeň), odlet do Funchalu, transfer z letiska do hotela. Ubytovanie, večera.

2. deň

Raňajky. Dnes sa vydáme na poldenný výlet - pozrieme si najstaršiu sochu Krista v dedinke Garaju, ktorá bola postavená ešte skôr ako slávnejšia socha v Brazílii. Pokračovanie do dedinky Camacha a následne sa turistickým chodníkom prejdeme popri levade v oblasti nad Funchalom. Návrat do hotela. Večera v hoteli.

3. deň

Raňajky, odchod na celodennú prehliadku mesta. Hlavné mesto ostrova sa pýši mnohými pamiatkami: monumentálne paláce s tienistými nádvoriami, meštianske domy obklopené subtropickými parkami, kostoly a kláštory, zaujímavé múzeá. Počas prehliadky uvidíme sochu Sissy, park Municipal, katedrálu, radnicu, ochutnáme víno Madeira v Oliveiras - najstarších vínnych pivniciach ostrova, navštívime manufaktúru na výrobu výšiviek, vychutnáme si kolorit miestnej tržnice, farbami hýriacu tropickú záhradu a na záver si pozrieme barokový pútnický kostol Monte, v ktorom pochovali posledného rakúskeho cisára z rodu Habsburgovcov. Vychýrenou sa stala miestna atrakcia – jazda v tradičnom tobogáne dlhom 2 km. Návrat do hotela. Večera.

4. deň

Raňajky. Voľný deň na oddych, nákupy, prípadne individuálny program. Večer folklórna večera v klasickej portugalskej reštaurácii, kde máte možnosť ochutnať jedno z typických madeiranských jedál Estepadu a zároveň sa zoznámiť s miestnym folklórnym spevom a tancom.

5. deň

Raňajky. Odchod na celodenný výlet do východnej časti ostrova. Po ceste sa zastavíme na druhom najvyššom vrchu Madeiry Pico do Areeiro. Pokračujeme cez vnútrozemie do Ribeiro Frio, známeho farmou na pstruhy, ktorá je situovaná v krásnej záhrade. Po ceste na severovýchod ostrova navštívime mestečko Santana, kde sa nachádzajú jedny z posledných typických madeiranských domov v tvare písmena A. Na spiatočnej ceste budeme cez Portelu pokračovať do najvýchodnejšej časti Madeiry a zastavíme sa na vyhliadke Ponta do Rosio. Ďalej postupujeme pozdĺž pobrežia cez Machico – prvé miesto, kde sa vylodili moreplavci pri objavení Madeiry. Návrat do hotela. Večera.

6. deň

Po raňajkách odchod na celodenný výlet do západnej časti ostrova: hlavná cesta ostrova Estrada Monumental nás privedie najskôr do mestečka Camara de Lobos (kde Winston Churchill trávil čas maľovaním obrazov v dobe jeho návštev Madeiry) a ďalej ku Cabo Girao – útesu (druhý najvyšší na svete) s úchvatným výhľadom. Zastavíme sa v Ribeira Brava, ktoré je situované na úrovni mora a navštívime jaskyňu Grutas e Centro de Vulcanismo. Pokračovanie do mestečka Porto Moritz, ktoré je známe unikátnym prírodným kúpaliskom z lávových kameňov. Popoludní pokračujeme cez Seixal (vodopád Nevestin závoj Véu da Noiva), poslednou zasávkou je Sao Vicente a cesta nás zavedie priamo do hotela. Večera.

7. deň

Raňajky. Odchod na celodenný výlet. Zastavíme sa na vyhliadke Pico dos Barcelos, kde sa Vám naskytne krásny panoramatický výhľad na Funchal a okolie. Pokračujeme do vnútrozemia do Údolia mníšok Curral das Freiras a následne sa vyvezieme na Eira do Serrado – jedného z najkrajších miest na ostrove s uchvacujúcim výhľadom na okolité hory. Možnosť občerstvenia v jedinom vysokohorskom hoteli na Madeire. Odchod do botanickej záhrady Jardim Botanico, v ktorej si môžeme pozrieť unikátne druhy stromov, rastlín a kvetov. Na záver navštívime múzeum Quinta das Cruzes, zamerané na históriu Madeiry, so zaujímavou zbierkou antického nábytku a artefaktov Večera v hoteli. 

8. deň

Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Viedne. Transfer do Bratislavy.

Termin

12.-19.7.2018

Miesto_a_cas_nastupu

Bratislava, Trnavské mýto (parkovisko pred Istropolisom) o 10:20 hod.

       

Zraz účastníkov: 10 minút pred odchodom transferového autobusu !!!

 

Sprievodca

ALENA ZNACHOROVÁ (ZÁSTUPCA CK POČAS ZÁJAZDU)

Sprievodkyňa bude čakať skupinu na letisku vo Funchale. Kontakt na sprievodkyňu: 00351961565016

Kontakt pre prípad urgentných okolností: 00421903280510 (pracovníčka CK)

Doprava

Letecká spoločnosť: TAP PORTUGAL

Letové časy:

12.7.2018 TP1271 VIE LIS  13:20  15:55

12.7.2018 TP1689 LIS FNC  17:30  19:15

19.7.2018 TP1674 FNC LIS  10:00  11:35

19.7.2018 TP1274  LIS VIE  14:25  18:45

Registrácia (check-in) sa začína 2 hodiny pred plánovaným odletom a končí 45 minút pred plánovaným odletom. Ak sa na registráciu pred odletom nedostavíte načas, nebude Vám povolený vstup na palubu lietadla a Vaša rezervácia bude zrušená bez nároku na refundáciu.

 

Všetky uvedené časy sú miestne!

 

V prípade meškania letov, presmerovania letov alebo podobných situácií, ktoré sa počas leteckej prepravy vyskytnú, je za vzniknutú situáciu zodpovedná letecká spoločnosť a klient je povinný riadiť sa pokynmi letiskového personálu. Prípadné reklamácie alebo nároky na refundáciu je klient povinný si uplatňovať vo svojom mene priamo v leteckej spoločnosti na základe predloženia všetkých dokladov.

 

Dolezite_upozornenie

TAP Portugal povoľuje max. 23 kg registrovanej batožiny pre 1 pasažiera a 1 kus príručnej batožiny do 8 kg, s maximálnymi rozmermi 55 x 40 x 20 cm.  Zdieľanie batožiny nie je povolené, a to ani v prípade cestujúcich majúcich spoločnú rezerváciu.

Bezpecnostne_pravidla_na_letiskach

Pravidlá, ktoré nadobudli platnosť v novembri roku 2006, platia pre všetkých cestujúcich, ktorých odletovou destináciou je letisko v zemi Európskej únie (vrátane Nórska a Islandu), bez ohľadu na cieľovú destináciu. Pri bezpečnostných kontrolách bude okrem zisťovania predmetov už skôr vylúčených z prepravy na palube lietadiel, tiež kontrola príručných batožín za účelom zistenia, či neobsahujú tekutiny.

 

Majte na pamäti, že so sebou do kabíny lietadla smiete vziať iba malé množstvá tekutín a to ako v príručnej batožine, tak i pri sebe. Tekutiny musia byť v malom balení do max. objemu 100 mililitrov. Všetky balenia musia byť umiestnené v jednom priehľadnom uzatvárateľnom igelitovom vrecúšku s maximálnym obsahom 1 liter na osobu.  Tekutinami sa rozumejú: voda a ďalšie nápoje, polievky, sirupy, krémy, pleťové mlieka a oleje, parfumy, spreje, gély, vrátane šampónov a sprchovacích gélov, nádoby pod tlakom vrátane peny na holenie a penových tužidiel, či ďalších penových prípravkov a deodorantov, pasty vrátane zubnej pasty, zmesi tuhých a tekutých materiálov (napr. džem) a všetky ďalšie materiály podobnej konzistencie.

 

Na letiskovej bezpečnostnej kontrole musíte predložiť igelitové vrecúško obsahujúce fľaštičky s tekutinami, odložiť saká, kabáty, svetre, vytiahnuť laptop a ďalšie väčšie elektrické prístroje z kabínovej batožiny.

 

Na letisku stále môžete zakúpiť po predložení palubnej vstupenky tekutiny (nápoje, parfumy) v obchodoch na letiskách EU, ktoré sú umiestnené za pasovou kontrolou. V prípade, že produkty obdržíte v zapečatenom sáčku, počkajte s otvorením do doby, kým budete odbavený pracovníkmi bezpečnostnej kontroly. Pre nákupy na letiskách neplatí množstevné obmedzenie. Pokiaľ pri ceste do cieľovej destinácie prestupujete na inom EU letisku, môžete zakúpiť tekutiny aj na letisku prestupu, v predajných miestach s obdobným režimom. Tekutiny môžete ďalej zakúpiť na palube lietadla.

 

Podmienky_vstupu_a_viza

Pre občanov Slovenskej republiky je vstup do Portugalska možný s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) sa počnúc dňom 26.6. 2012 všetky cestovné doklady vydávajú ako individuálne cestovné doklady. Z uvedeného vyplýva, že od tohoto dňa sa už nevykonávajú zápisy detí do 5. rokov veku do cestovného dokladu rodiča a deti do 5. rokov musia mať pri vstupe do krajiny vlastný cestovný doklad.  Ak cestuje dieťa v sprievode inej osoby ako rodiča musí sa preukázať vlastným platným cestovným pasom a písomným povolením rodičov, pričom pravosť podpisu rodičov na povolení musí byť overená notárom.

 

V prípade straty alebo krádeže cestovných dokladov v cudzine, môže veľvyslanectvo SR vydať slovenskému občanovi „cestovný preukaz“. Ide o náhradný cestovný doklad s územnou a časovou platnosťou, určený na návrat do vlasti čo najkratšou cestou a platný je aj v tých krajinách, cez územie ktorých sa bude občan na Slovensko vracať.  Jedným z prvých krokov, ktoré by ste mali v takejto situácii urobiť, je ohlásenie straty, resp. odcudzenia dokladov na najbližšom útvare miestnej polície a získanie potvrdenia o tejto skutočnosti. Môžete tiež požiadať políciu o umožnenie telefonického rozhovoru s veľvyslanectvom SR, ktoré vás bude informovať ako ďalej postupovať.  K žiadosti o vydanie cestovného preukazu, ktorú občan vypĺňa na veľvyslanectve, je potrebné predložiť dve farebné fotografie pasového formátu a uhradiť správny poplatok. Od úhrady správneho poplatku je možné po zvážení všetkých okolností, v ktorých sa občan ocitol, upustiť.

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Lisabone

Embaixada da República Eslovaca,

Avenida da Liberdade 200, 5 Esq.

1250 - 147 Lisboa, Portugalsko

Telefón: 00351/213583300, 00351/213583301

Mobilný telefón: 00351917340255 (dipl. služba/emergency call)

Fax: 00351/21 358 33 09

E-mail: emb.lisbon@mzv.sk

Internet: www.mzv.sk/lisabon

 

Ubytovanie_a_stravovanie

Hotel Golden Residence 4*, Rua do Cabrestante 25, 9000-105 Funchal, tel.: +351291710100

https://www.goldenresidencehotel.com.pt/

 

Stravovanie: 7x polpenzia (7 x raňajky, 6 x bufetové večere v hoteli, 1 x folklórna večera v reštaurácii)

Program_zajazdu

1. deň: Stretnutie účastníkov zájazdu je o 10:20 hod, (resp. 10 min pred) na Trnavskom mýte, kde bude čakať  autobus na transfer na letisko Schwechat (Viedeň). Vodič autobusu bude mať so sebou letenky a poskytne asistenciu pri check in. Odlet do Funchalu s medzipristátím v Lisabone. Stretnutie so sprievodkyňou na letisku vo Funchale. Transfer do hotela. Večera.

2. deň: Raňajky. O 9,00 začína celodenná prehliadka mesta Funchal. Hlavné mesto ostrova sa pýši mnohými pamiatkami: monumentálne paláce s tienistými nádvoriami, meštianske domy obklopené subtropickými parkami, kostoly a kláštory, zaujímavé múzeá. Počas prehliadky uvidíme park Santa Catarina, sochu Sissi a Krištofa Kolumba, katedrálu,  ochutnáme víno Madeira v Oliveiras - najstarších vínnych pivniciach ostrova, navštívime manufaktúru na výrobu výšiviek a miestnu tržnicu, ktorá ponúka veľký výber ovocia, zeleniny, kvetov a rýb, necháme sa uniesť krásou farbami hýriacej tropickej záhrady (možnosť vyviezť sa k záhrade lanovkou), a na záver si pozrieme barokový pútnický kostol Monte, v ktorom pochovali posledného rakúskeho cisára z rodu Habsburgovcov. Vychýrenou sa stala miestna atrakcia – jazda v tradičnom tobogáne dlhom 2 km. Návrat do hotela. O 19,15 folklórna večera v klasickej portugalskej reštaurácii, kde máte možnosť ochutnať jedno z typických madeiranských jedál ako je Espetada a zároveň sa zoznámiť s miestnym folklórnym spevom a tancom.

3. deň: Po raňajkách o 9,30 odchod na celodenný výlet. Zastavíme sa na vyhliadke Pico dos Barcelos, kde sa nám naskytne krásny panoramatický výhľad na Funchal a okolie. Pokračujeme do vnútrozemia do Údolia mníšok Curral das Freiras a následne sa vyvezieme na Eira do Serrado – jedného z najkrajších miest na ostrove s uchvacujúcim výhľadom na okolité hory. Navštívime botanickú záhradu Jardim Botanico, v ktorej si môžeme pozrieť unikátne druhy stromov, rastlín a kvetov, a tiež múzeum Frederico de Freitas so zbierkou umeleckých predmetov, obrazov a nábytku. Návrat do hotela. Večera.

4. deň: Raňajky, voľný program. Večera v hoteli.

5. deň: Raňajky. O 9,00 odchod na celodenný výlet do západnej časti ostrova: hlavná cesta ostrova Estrada Monumental nás privedie najskôr do mestečka Camara de Lobos (kde Winston Churchill trávil čas maľovaním obrazov v dobe jeho návštev Madeiry) a ďalej ku Cabo Girao – útesu (druhý najvyšší na svete) s úchvatným výhľadom. Pokračujeme cez Seixal (vodopád nevestin závoj Véu da Noiva) a Ribeira Janela (skala milencov a vodná elektráreň) do mestečka Porto Moniz, ktoré je známe unikátnym prírodným kúpaliskom z lávových kameňov. Poslednou zastávkou bude jaskyňa s vulkanickým centrom Grutas e Centro de Vulcanismo v Sao Vicente. Návrat do hotela. Večera.

6. deň: Raňajky. O 9,00 odchod na celodenný výlet do východnej časti ostrova. Prvá zastávka bude na druhom najvyššom vrchu Madeiry Pico do Areeiro, ktorý sa vypína do výšky 1 818 m a nachádza sa uprostred východnej časti ostrova. Pokračujeme cez vnútrozemie do Ribeiro Frio, známeho farmou na pstruhy, ktorá je situovaná v krásnej záhrade. Po ceste na severovýchod ostrova navštívime mestečko Santana, kde sa nachádzajú jedny z posledných typických madeiranských domov v tvare písmena A. Pokračovanie do Porto da Cruz a k najvýchodnejšiemu cípu Madeiry so zastávkou na vyhliadke Ponta do Rosto. Ďalej postupujeme pozdĺž pobrežia cez Machico – prvé miesto, kde sa vylodili moreplavci pri objavení Madeiry. Návrat do hotela, večera.

7. deň: Raňajky, o 9,30 sa vydáme na poldenný výlet - pozrieme si najstaršiu sochu Krista v dedinke Garaju, ktorá bola postavená ešte skôr ako slávnejšia socha v Brazílii. Pokračovanie do dedinky Camacha s manufaktúrou na výrobu prúteného tovaru a následne sa turistickým chodníkom prejdeme popri levade v oblasti nad Funchalom k Jazmínovej čajovni. O 13,30 návrat do hotela. Večera v hoteli.

8. deň: Raňajky. O 7,45 hod transfer na letisko, odlet do Viedne s medzipristátím v Lisabone. Transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

 

Orientacne_ceny_vstupov

Botanická záhrada 6,00 EUR

Tropická záhrada 12,50 EUR

Tobogán 15,00 EUR

Lanovka 11,00 EUR/jedna cesta

Múzeum Frederico de Freitas 3,50 EUR

Múzeum Art de Sacra 3,50 EUR

Jaskyňa Grutas e Centro de Vulcanismo 6,00 EUR

Cabo Girao 1,50 EUR

 

Doporucenia_a_upozornenia

•       na zájazd sa vzťahujú ”Zmluvné podmienky Cestovnej kancelárie Travel, a.s.”, uverejnené v ponukovom katalógu;

•       škody, ktoré účastníci zájazdu spôsobia vlastným zavinením, sú povinní uhradiť priamo na mieste;

•       každý účastník je zodpovedný za vlastné cestovné doklady;

•       nezabudnite si so sebou zobrať Zmluvu o obstaraní zájazdu, ktorej prílohu tvoria poistné podmienky pre ošetrujúceho lekára ako potvrdenie o poistení, pokiaľ ste si toto poistenie u nás objednali a zaplatili;

•       za služby nečerpané vinou zákazníka Satur Travel, a.s. neposkytuje náhradu.

 

Vseobecne_informacie_o_krajine

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Oficiálny názov: Portugalská republika, autonómna oblasť Madeira        

Štátne zriadenie: Autonómna oblasť Portugalska

Rozloha: 801 km2

Počet obyvateľov: 289,000 (údaj z roku 2016)

Hlavné mesto: Funchal

Jazyk: portugalský (úradný jazyk)

Mena: EUR

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE 

ČASOVÉ PÁSMO

V Portugalsku a na súostroví Madeira je časový posun v - 1 hodina oproti SEČ, je tam teda o 1 hodinu menej oproti nášmu času.

KLIMATICKÉ PODMIENKY

Madeira má stále podnebie a označuje sa ako ostrov večnej jari. Počasie na ostrove je ovplyvňované vetrom vanúcim od Atlantiku, teplým Golfským prúdom, ale aj vysokými horami, na vrcholoch ktorých sa zvyknú zhlukovať mraky. Počasie na pobreží je príjemné s priemernými teplotami od 18 °C v zime do 25 °C, pričom teplota mora je v podstate rovnaká (17 - 23 °C). V horách treba počítať s nižšími teplotami a zamračenou oblohou.

Priemerná denná teplota v mesiaci júl je 22°C

BEZPEČNOSŤ

Cestovanie na Madeire sa pokladá za bezpečné. Samozrejme, opatrnosti nikdy nie je dosť, a tak sa odporúča obozretnosť a dodržiavanie štandardných bezpečnostných opatrení.

ZDRAVIE

Zdravotnícke zariadenia sú v Portugalsku štátne a súkromné. Súkromné majú zpravidla vyššiu odbornú úro, sú technicky lepšie vybavené, ale sadzby sú vyššie jako na Slovensku. Cestujúcim sa odporúča pred odchodom uzavrieť cestovné poistenie.

JEDLÁ A NÁPOJE

Vzhľadom na ostrovný charakter Madeiry hrajú veľkú rolu v miestnej kuchyni ryby a morské plody. Najbežnejšou rybou na Madeire je espada, ktorá nevyzerá veľmi vábne, má však jemné biele mäso. Podáva sa varená, prípadne s banánmi, ktoré sa na ostrove pestujú vo veľkom množstve. Tradičné sú tiež tuniakové steaky v omáčke z madeiranského vína. Hovädzie mäso je taktiež neoddeliteľnou súčasťou miestnej kuchyne. Pripravuje sa ako tzv. espetada, čo je špíz s hovädzím mäsom, prekladaný bobkovým listom. Nezvyklou, ale chutnou prílohou sú vyprážané kocky z kukuričnej múky, bežné sú aj štandardné európske prílohy. Polievky sú skôr husté, najčastejšie to býva rajčinová s cibuľou a vajcom, zeleninová so zemiakmi a kapustou, alebo cesnaková s chlebom. Dezerty sú obvykle z karamelu, zmrzliny a ovocia. Nápoje: Stolové vína sú hlavne portugalské, výnimkou je madeiranské víno Atlantis Rose. Väčšina hrozna z miestnych viníc sa spotrebováva na tzv. Madeiru, ktorá sa spolu so známejším portským pije ako dezertné víno. Medzi známe miestne alkoholické nápoje patrí Poncha - koktail z miestnej pálenky z cukrovej trstiny, medu a šťavy z citróna.

OTVÁRACIE HODINY BÁNK A OBCHODOV

Banky sú pre verejnosť otvorené od 9:00 hod. do 15:00 hod., väčšina obchodov, ale aj lekárne sú otvorené od 9:00 do 19:00 s hodinovou poludňajšou prestávkou. Supermarkety a obchodné centrá bývajú otvorené dlhšie. 

PREPITNÉ

Očakávané prepitné v reštauráciách predstavuje 10 - 15% z celkovej útraty. 

ELEKTRINA

Elektrické napätie je v Portugalsku  220 V.  Zásuvky sú štandardné.

TELEFONOVANIE

Pri telefonovaní do Portugalska je treba vytočiť predvoľbu 00351 a následne kód mesta bez nuly.  Pri telefonovaní z Portugalska na Slovensko je treba vytočiť predvoľbu 00421 a následne rovnako kód mesta bez nuly. 

ĎAĽŠIE INFORMÁCIE

Odporúčame si vziať pevnejšiu obuv a teplejšie oblečenie, keďže v horách môže byť chladno. Vzhĺadom na vysokú intenzitu slnečného žiarenia a rozdiely medzi reálnou a pocitovou teplotou je vhodné aj mimo letných mesiacov používať opaľovací krém.

 

Dôležité telefónne čísla pri pobyte v Portugalsku:

Tiesňová linka: 112       

 

Umiestnenie ubytovacieho zariadenia na mape má len informatívny charakter a je poskytované bez záruky.

Žiadne recenzie pre tento hotel.